Fællesmøder

Søndag d. 20. Jan kl. 16:00

Fællesmøder
Christian Lund Pedersen

Saligprisningerne (Mt 5,1-12) Børnenes 5 min: Sarah

Mødeleder:  Pia Paulsen

Søndag d. 27. Jan kl. 16:00

Fællesmøder
Leif Winther Hansen

Mødeleder:  Daniel Bernhard

Søndag d. 03. Feb kl. 16:00

Fællesmøder
Egon Kattner

Børnenes 5 min: Egon

Mødeleder:  Anni Rasmussen

Søndag d. 10. Feb kl. 10:30

Fællesmøder
Carsten Skovgaard Holm

Mødeleder:  Ivan Ebbesen

Kaffe: Monika og Brian

Søndag d. 17. Feb kl. 10:30

Fællesmøder
Mogens Højgaard

Om gengældelse og fjendekærlighed (Mt 5,38-48)

Kaffe og forfriskning v. Else Marie & Gert

Søndagsskole: Heidi og Henrik

Mødeleder:  Gordon Hansen

Lørdag d. 23. Feb kl. 10:00

Fællesmøder
Bibelweekend

Carsten Skovgaard Holm

Frokost og kaffe: Anni og Ege, Birgit og Eivind, Heidi og Henrik

Søndag d. 24. Feb kl. 10:30

Fællesmøder
Carsten Skovgaard-Holm

Bibelweekenden fortsætter. Kaffe og forfriskning v. Sarah og Christian Søndagsskole: Jeanette

Mødeleder:  Berit Mortensen

Søndag d. 10. Mar kl. 14:00

Fællesmøder
Helge Paulsen

Forårsfest Kaffe og kagebord v. Yvonne & Carsten, Berit & Anton,  Irene & Kurt, Helen & Mogens.

Mødeleder:  Per Bahn Petersen (og Bente)

Onsdag d. 13. Mar kl. 19:00

Fællesmøder
Generalforsamling

LM husets aktiviter

Mødeleder:  Mogens

Søndag d. 17. Mar kl. 10:30

Fællesmøder
Peder Toft

Evangelisk forståelse af faste (Mt 6,16-18) Kaffe og forfriskning v. Jeanette & Christian Søndagsskole: Heidi og Henrik

Mødeleder:  Margit Højgaard

Søndag d. 24. Mar kl. 16:00

Fællesmøder
Birger Daniel Pedersen

Mødeleder:  Ege Rasmussen

Søndag d. 31. Mar kl. 16:00

Fællesmøder
Kristian Mogensen

Børnenes 5 min.: Else Marie

Mødeleder:  Monika Bech

Søndag d. 07. Apr kl. 16:00

Fællesmøder
Leif Rasmussen

Om bekymringer (Mt 6,24-34)

Mødeleder:  Ivan Ebbesen

Søndag d. 14. Apr kl. 10:30

Fællesmøder
Torben Kjær

Kaffe og forfriskning v. Margit & Mogens

Søndagsskole: Margit

Mødeleder:  Daniel Bernhard

Søndag d. 21. Apr kl. 09:00

Fællesmøder
Jeppe Miltersen

Påskedag

Morgenbord v. Berit & Ivan, Karna & Finn, Chanette & Dennis

Mødeleder:  Anni Rasmussen

Søndag d. 28. Apr kl. 16:00

Fællesmøder
Claus Kristensen

Børnenes 5 min.: Sarah

Mødeleder:  Pia Paulsen

Søndag d. 05. Maj kl. 16:00

Fællesmøder
Jørgen Bernhard

Om den snævre vej og de falske profeter (Mt 7,13-23)

Mødeleder:  Gordon Hansen

Søndag d. 12. Maj kl. 10:30

Fællesmøder
Daniel Burgdorf

Kaffe og Forfriskning v. Pia & Helge

Søndagsskole: Jeanette

Mødeleder:  Berit Mortensen

Søndag d. 19. Maj kl. 16:00

Fællesmøder
Peter Olsen

Mødeleder:  Margit Højgaard

Søndag d. 26. Maj kl. 10:30

Fællesmøder
Karl K. Riis

Kaffe og Forfriskning v. Else og Lars Finn

Søndagsskole: Margit

Mødeleder:  Monika Bech

Søndag d. 02. Jun kl. 10:30

Fællesmøder
Nicklas L Meiner

Kaffe og Forfriskning v. Birgitte & Daniel

Mødeleder:  Ege Rasmussen

Søndag d. 09. Jun kl. 09:00

Fællesmøder
Intet møde lokalt

Pinsestævne på HvideKilde

Søndag d. 16. Jun kl. 16:00

Fællesmøder
Viggo Wiwe

Om huset på sandet og på klippen (Mt 7:24-29) Børnenes 5 min.: Else Marie

Mødeleder:  Ivan Ebbesen

Søndag d. 23. Jun kl. 10:30

Fællesmøder
Simon Wraae Pedersen

Kaffe og forfriskning v. Dorthe, Asger og Lissy

Søndagsskole: Heidi & Henrik

Mødeleder:  Daniel Bernhard

Søndag d. 30. Jun kl. 16:00

Fællesmøder
Emil Bahn Pedersen

Mødeleder:  Anni Rasmussen